Hudební pohlazení

Návrh
Jan Pražan, Marika Zouharová
Realizace
Základní škola speciální Blansko
Rok
2020
Typ
Stanice
Hudební pohlazení
Seifertova, Blansko
Označení: 703970
GPS

Příběh

Úžasné propojení arteterapie a muzikoterapie, každý zvuk má přeci svoji barvu!

Uvolnění. A vnitřní zklidnění. Vidíte to tam? Tu dobrou náladu?

Otázka k zamyšlení: V rámci canisterapie se využívá přítomnosti jakého zvířete?

Informace o autorovi

Děti ztvárňovaly téma hudby.

„Projektu se zúčastnily děti ze všech pěti ročníků základní školní docházky a dokonce i třída předškoláčků. Malovaly všechny děti, které měly zájem a dovolil jim to jejich stav,“ uvedla Marika Zouharová, odborná pracovnice školy a arteterapeutka.

„Asi hodinu a půl hrál z reproduktoru hudební mix od Vivaldiho až po elektorswing a děti malovaly podle toho, jak na ně muzika působila, jak ji prožívaly,“ přiblížil výtvarník Jan Pražan.

„Z počátku to byl barevný chaos, ale s Janem Pražanem jsme to ve finále trochu učesali. Konečný výsledek jsme vyzdvihli ušlechtilou modrou paspartou. Střed je ale surový originál od dětí,“ popsala výsledek Zouharová.

„Obraz jsme s Honzou olemovali bílými vlnami nahoře a dole. On přidal ještě panáčky – dětičky – pravěké kresby, a tím tomu dodal ten pravý punc a svoji stopu,“ poznamenala Zouharová.

„Do malování se zapojují nejen výtvarníci, ale také široká veřejnost. Oslovujeme seniory, tělesně postižené občany a děti. Tak tomu bylo i v Blansku, kde společně se školáky vznikl mural art pod vedením Jana Pražana,“ doplnila Zuzana Oujezdská ze společnosti E.ON (2020).

Mapa