Velký bratr

Návrh
KHOMA, ROBOT-X 8203
Realizace
KHOMA, ROBOT-X 8203
Rok
2018
Typ
Stanice
Velký bratr
Komenského - Centrální parkoviště, Žďár nad Sázavou
Označení: 201213
GPS

Příběh

Dívá se, sleduje nás. Už se vaše pohledy setkaly? Toto magické střetnutí doplňují všudypřítomné jiskry.

Otázka k zamyšlení: Možná vidíte i létající rybu. Ta opravdu existuje. Dokáže se pohybovat nad vodní hladinou. Svých ploutví využívá k plachtění. Tipnete si, jak dlouho mohou ryby z čeledi Letounovití vzduchem plachtit?

Informace o autorovi

Od 8. do 10. června 2018 se děly ve Žďáru nad Sázavou divy! Vůbec první ročník streetartového festivalu ZDI ART FEST chtěl zpestřit šedivé zdi města pomocí velkoformátových maleb od českých umělců a trafostanice jejich múzám opravdu neunikly.

Od samotného města dostali umělci jednoduché zadání – díla měla být pozitivní a plná energie. Povedlo se jim to?

„Chodíme mezi šedými bloky domů, v anonymních podchodech a v ulicích, do kterých se zakousl zub času, prach a podpisy kolemjdoucích. Od doby, kdy jsem začal dělat graffiti, mě tento fakt sžíral a chtěl jsem přetvořit ulice v otevřené galerie, kudy by byla nejen radost procházet, ale kde by se člověk mohl zastavit a nasát inspiraci a krásu, kterou umění přináší. I proto už skoro 15 let spolupracuji s městy, firmami i soukromými vlastníky a společně vytváříme prostor pro umění v ulicích,“ vysvětluje svou motivaci Nikola Vavrous alias KHOMA (2018).

Mapa